Pojďte se protáhnout

Pokud máte pocit, že by vašemu tělu prospělo trochu toho pohybu, ale na druhou stranu se znáte a obáváte se toho, že pokud zakoupíte pernamentku, dostavíte se na hodinu dvakrát a zbytek necháte propadnout, přečtěte si tento článek. Sportovat můžete i zcela zdarma a navíc u toho být třeba v přírodě a na čerstvém vzduchu. A když budete chtít, skončíte kdykoliv a nic vás nemusí mrzet.
posilující blondýna
Mnoho lidí si předplatí hodiny v tělocvičně, právě proto, že mají pocit, že je to donutí docházet ta pravidelně. Jenže to je chyba. Když nebudete chtít cvičit, tak prostě nebudete. Pernamentku jednoduše necháte propadnout, nebo ji někomu věnujete či prodáte. Odhodlání k pohybu musí být ve vás a musí vás také bavit a těšit. Donutit vás do toho nemůže nikdo a nic, jen vy. A tak pokud máte třeba trochu obavy, že byste to nemuseli dlouho vydržet, i třeba kvůli časové vytíženosti, zkuste se cvičením začít pomalu a z vlastní pomocí třeba v lese, parku nebo i doma u televize.
V období jara a léta je to úplně jasné. Počasí venku přímo vybízí k pohybu na čerstvém vzduchu. A je opravdu z čeho vybírat. Můžete jít hrát tenis, můžete si jít zaplavat, házet si létajícím talířem. Anebo využít některé z cyklostezek ve vašem okolí, kterých je teď všude plno. A i když je to cyklostezka, zdaleka po ní nemusíte jezdit jen na kole. Co takhle zkusit obout kolečkové brusle. Nebo vyzkoušet koloběžku pro dospělé. Uvidíte, jak si krásně vyčistíte hlavu a přitom si dáte pěkně do těla. Nebo si běžte jen zaběhat. Stará dobrá klasika. Ale takový běh po lese nebo v pěkném parku je ohromně příjemný.
silueta cyklistky
A pokud je, venku zrovna škaredě nezoufejte. Cvičit se dá i doma, stačí pár minut. A ještě k tomu třeba stihnete shlédnout váš oblíbený pořad. Pokud cvičení sami moc nerozumíte, určitě se podívejte na internet, kde najdete opravdu velkou spoustu návodů, obrázků i videí jak správně jednotlivé cviky a cvičení provádět efektivně a dobře.
Se cvičením a sportem je potřeba začít, a pokud se vám zalíbí, nebudete chtít přestat už nikdy. Každý si svou cestu musí najít sám. Tak s chutí do toho.