Bydlení


Každý člověk má jiné zvyk v oblasti bydlení a jiné potřeby. Někomu stačí lavička v parku, jinému malý domek či byt a dalšímu honosná vila plná moderních prvků. Nejčastějším typem bydlení je bydlení v panelovém či řadovém domě, kde má každý svůj byt, ať už v nájmu, nebo ve svém vlastnictví. Tento způsob bydlení není příliš anonymní, sousedé nad Vámi, vedle Vás i pod Vámi mohou slyšet rámus, který u Vás může nastat, byť jen při vysávání. Takové bydlení je hodně o toleranci v soužití různých rodin a lidí v jednom obrovském domě.
bydlení v zeleném paneláku

Další možností bydlení je život ve vlastním domě, někde na okraji města, na vesnici, nebo v takzvaných satelitních oblastech, kde převládají velké novostavby, které jsou ale většinu dne prázdné, protože jejich obyvatelé odjíždějí do blízkých měst do práce i školy. Vlastní dům, nejlépe i se zahradou, má jistě mnoho výhod, stejně jako nevýhod, to záleží na Vašem úhlu pohledu.
schránka před domem

Bydlet je a ubytovnách často žijí lidé, kteří se vydali za prací daleko od svého domova a ubytovna je nejlevnější možností bydlení. Ovšem takový život není příliš pohodlný, pokoje jsou malé, nebo dokonce po více lidech.

Začíná být módou i bydlení v obytných autech a karavanech a cestovat při tom po celém světě. To je bydlení vhodné pro dobrodruhy, kteří se uspokojí s malým prostorem a životem na cestách, například jako cirkusoví zaměstnanci v maringotkách a podobně.
vybydlený panelák

Jsou také lidé, pro které není prioritou utrácet peníze za bydlení, proto vyhledávají prázdné objekty, skvóty, ve kterých jich následně žije obvykle větší skupina. To však neposkytuje příliš soukromí, ani pohodlí.

Jsou i takový jedinci, kteří nemají žádné bydlení, žijí na ulici, v parcích, odlehlých místech pod plachtou, pod mosty a jinými místy chráněnými před deštěm. Tyto lidi nazýváme bezdomovci, někteří se do takových nesnází dostali zcela sami, jiní i zásluhou svých blýzkých.