Moderní dřevěná pergola vám zajistí příjemné posezení

Toužíte po tom, že si na svou terasu či zahradu pořídíte kvalitní zahradní nábytek? Velký stůl, lavice, pohodlné skládací židle, křesla – je jen na vás, které prvky zvolíte. Určitě se však do těchto kusů nábytku vyplatí investovat, protože právě díky nim získáte na své zahradě, respektive terase místo, kde můžete v klidu relaxovat, odpočívat s rodinou, grilovat s přáteli nebo třeba za hezkého počasí obědvat. Je to zkrátka skvělý prostor venku, který můžete využívat dle vlastního uvážení. Nezapomeňte však na jednu důležitou věc, a to tu, že zahradním nábytkem to nekončí. Potřeba je kvalitní zahradní dřevěná pergola, která vám celé posezení kvalitně zastřeší a ochrání.

pergola

Proč je dřevěná pergola tolik nezbytná? Jaké typy ochrany tato konstrukce poskytuje?

  • Ochrana před sluncem – tu oceníte zejména v teplých letních dnech, kdy si budete chtít dopřát posezení na čerstvém vzduchu, avšak bez nepříjemných ostrých slunečních https://tema.novinky.cz/slunecni-elektrarny paprsků mířících do vašeho obličeje. Navíc díky zastínění bude možné na pergole udržet příjemnější teplotu.
  • Ochrana před deštěm – dřevěný nábytek je samozřejmě náchylnější na poničení, a to zejména při dešti. Je tedy potřeba chránit vaše prvky před přímým kontaktem s deštěm, a o to se postará taktéž právě tato konstrukce.
  • Ochrana před větrem – díky možnosti bočního zákrytu budete v bezpečí i před silným a nepříjemným větrem. To znamená, že na své terase můžete dělat cokoliv bez starostí, že vám něco uletí.

atlán

Elektrické i manuální ovládání

Dřevěné pergoly se pohybují prakticky ve dvou cenových kategorií, a to podle toho, jestli se rozhodnete pro manuální nebo elektrické ovládání. Elektrické je samozřejmě mnohem pohodlnější a komfortnější, avšak je nutné počítat s tím, že cena bude vyšší. Pokud však požadujete pouze ochranu a na pokročilejší funkce vás neužije, tak vám bohatě bude stačit varianta s promyšleným systémem manuálního ovládání.