Ochlazování organismu

Samozřejmě, že je rovněž dobré nebýt na přímém slunci, ale skrývat se, pokud možno ve stínu. Občas neuškodí nějaká ta zmrzlinka, nebo minimálně mokrý ručník na tělo nebo alespoň na hlavu. Je třeba učinit všechny možné kroky, aby se tělo nepřehřívalo, a právě jedním z těchto úkonů je a může být vykoupání se v bazénu s přiměřeně chladnou vodou. Co je přiměřeně chladná si musí stanovit každý sám. Měla by prostě a jednoduše být příjemná.

A kromě toho není na škodu, když je kromě toho že tedy příjemná je, také čistá. V zelené či jinak zbarvené vodě se člověk cítí nesvůj. Navíc to znamená, že jsou ve vodě sinice, či jiné mikroorganismy které v ní nemají co pohledávat. A proti nim je třeba zahájit boj, a to boj nesmlouvavý a razantní.

dívka v bazénu

Zde nepomůže sbírání síťkou, nepomůže ani sebelepší filtrace, ani nic jiného na mechanické bázi. Zde musí nastoupit zcela jiná armáda, a to armáda chemická. Ta jediná dokáže zlikvidovat všechny sinice a jiné nepřátele naší vody. A pamatujte si, není dobrá válka, i když je vyhraná, lepší je prevence. Ta se ve vodě dělá tak, že se chemická armáda pošle na hlídku i když je voda čistá.

dívka v bazénu

Hlavním bojovníkem je pak chlor. Ten je velící jednotkou i útočníkem zároveň a dokáže věci, kterým by se leckdo divil. Ne, nesypejte do bazénu pytel chloru, to ne. To by se vám asi potom koupání příliš nezamlouvalo. Raději si kupte chlorové tablety. A pozor, dobře si rozmyslete, kam je dáte, protože to je bojovník na té nejvyšší úrovni, takže může dokonce i škodit a ne pomáhat. Naprosto optimální zařízení, které zabrání jakékoli komplikace je plovák na chlorové tablety, který pořídíte velmi snadno a velmi levně. Prakticky nestojí nic, když si vezmete v potaz cenu filtrace a cenu chloru. V každém případě si přečtěte pečlivě návod a pak aplikujte tablety do plováku. Přeji čistou vodu.