Dětské hřiště a houpačky

Děti milují si hrát. A hra je pro jejich vývoj velmi důležitá a nezbytná. Děti si hrají i ve vyšším věku. A hrát by si neměli zapomínat i dospělý. A pokud děti chcete zabavit i venku, tak je skvělou volbou je vzít i na hřiště a pokud máte možnost, tak jim jedno hřiště postavit i přímo na zahradě. Hřiště si můžete navrhnout sami, nakoupit si různé herní prvky, vše propojit a udělat si tak originální dětské hřiště. Nebo lze koupit už sestavu a tu si jen doma na zahradě sestavit. A třeba pak i k ní dokoupit další herní prvky a postupně si hřiště přizpůsobovat potřebám a vývoji dětí. Při vymýšlení a plánování hřišť myslete na to, co mají vaše děti rádi, co je baví, ale také kolik jim je let. Podle toho můžete hřiště navrhnout. Je dobré, když máte hřiště udělané tak, aby si na něm pohráli jak ti nejmenší, tak i ty větší děti.

houpačka pro děti

Na dětská hřiště by rozhodně neměly chybět houpačky. Dětské houpačky na zahradu lze vybrat podle věku dítěte, ale i podle toho, co mají vaše děti rády. Dobré by bylo, kdybyste jich tam měli i více. Lze pořídit plastové či dřevěné houpačky pro nejmenší, které mají ochranu před vypadnutím a převrácením. Pak také obyčejné houpací prkno.

originální hřiště

Ale lze koupit i houpací látkové křeslo, kde se mohou houpat i dospělý. Nebo houpací vak, houpací hnízdo apod. Houpaček není nikdy dost. A pokud máte více dětí, je lépe, když jich tam dáte více a předejdete hádkám o to, kdo se bude aktuálně houpat. Houpání děti uklidňuje a je příjemní i pro většinu dospělých. Klidně si tak můžete pořídit i takovou „houpárnu“. Místo, kde bude několik houpaček vedle sebe a každý si může vybrat tu, kterou aktuálně potřebuje, ve které se bude třeba učit, číst, spát nebo jen relaxovat. Samozřejmě nesmí chybět i další herní prvky jako je hřiště, skluzavka, dětský domeček, průlezky, tunely, lanové dráhy i klidně lanovka, mosty apod.