Zábradlí jako koruna interiéru

Při zařizování bydlení, nebo jen při jeho rekonstrukci nebo nutných opravách, si každý dá pěkně záležet, aby byl výsledný efekt co možná nejlepší a měl při pohledu na něj co největší radost z dobře odvedené práce, výběru anebo vhodně investovaných financí. S tímto vším jde ale v ruku v ruce dobrý přehled o tom, co vlastně trh nabízí a jaké jsou tedy dostupné možnosti. Stejně tak je tomu i u zábradlí na schodiště Kmkdesign, které tvoří často velice důležitou součást nejen praktickou, hlavně pokud tedy máte děti, ale samozřejmě také designovou, protože se jedná často o velice výraznou položku. Nevíte-li si tedy rady s výběrem, jistě Vám alespoň trochu pomůže následující článek.

kovové zábradlí

Samozřejmě nejdůležitějším požadavkem u zábradlí je hlavně jeho bezpečnost, tedy i odolnost. V současné době se v těchto ohledech shodují téměř všechny nabízené druhy, pokud tedy nekupujete opravdu ty nejlevnější a často také nejméně kvalitní výrobky. V tomto ohledu se jistě nevyplatí pořízení zábradlí, které se skládá pouze z jednoho jediného kusu napnutého lana, které velice často uhýbá, a ještě k tomu se zde nenachází žádné další úchytky, výplně ani příčky, takže je velice jednoduché přes něj přepadnout, hlavně tedy u malých dětí. Zapomínat bychom neměli ani na správnou montáž, u které když si nejste jistí, raději požádejte šikovného a zručného člena rodiny anebo zkuste oslovit řemeslníka.

Dalším velice důležitým faktorem je celkový vzhled a materiál, z něhož je zábradlí vyrobeno. Od těchto parametrů se totiž odráží to, jak bude konečný stav místnosti působit. Dodáme-li například dřevěné zábradlí, místnost bude působit teplejším a útulnějším dojmem, naopak například takové skleněné anebo hliníkové zábradlí dokáže dodat potřebný šmrnc a dávku elegance a luxusu.

dřevěné zábradlí

Mezi vůbec nejčastěji nabízené druhy materiálu patří již zmíněné dřevo, sklo, hliník, ale také kov a nerez. Dřevěné zábradlí přichází hned s několika výhodami. Lidé si jej do svých domovů pořizují hlavně díky příjemnému vzhledu, který se hodí téměř do každého interiéru, velké škále možností tvarů a forem, do nichž jej lze vytvarovat, příjemnému pocitu na dotek a také díky dlouhé životnosti a cenové dostupnosti. Skvěle jej lze také kombinovat s kovovými anebo nerezovými doplňky, které dřevěněnou klasiku perfektně oživí. S nízkou pořizovací cenou se setkáváme také v případě nerezových zábradlí, které disponují rovněž dlouhou životností a také poměrně snadnou údržbou.

Posledním nejmodernějším trendem v oblasti zábradlí, je bezesporu to skleněné. Můžete si vybrat ze dvou variant, tedy z rozděleného neboli složeného z jednotlivých skleněných bloků rozdělených a ukotvených například nerezovými příčkami, anebo z celistvého, jehož velkou výhodou je, že zde rozhodně nepropadne žádné dítě. Na druhou stranu si tento typ žádá neustálou údržbu v podobě leštění a také vyšší pořizovací náklady, které se nám bohužel neodvděčí dlouhou životností, protože sklo časem začíná křehnout.