Trampolíny s náhradními díly pomáhají i lidem se sedavým zaměstnáním

Automobily a sedavá zaměstnání

Technický pokrok postupuje kupředu mílovými kroky, zatímco ten duchovní zaostává. Můžete se o tom přesvědčit doslova každý den na mnoha příkladech, a to nejen v mezilidských vztazích. Problémy máme i sami se sebou, a to mnohdy velmi výrazné. Jedním z nich je i nedostatek pohybu u sedavých zaměstnání, což je ještě znásobeno jízdou v automobilu.

trampolína s ochrannou sítí

Takových příkladů bychom mohli jmenovat stovky, tak tedy alespoň jeden za všechny: Mladý muž, žijící v singlu, se věnuje výpočetní technice a pracuje převážně v kanceláři, celých osm hodin prosedí, jen občas se zvedne připravit si kávu. Svačinu i oběd si může objednat přes Internet, jídla mu dovezou až pod nos a udělá pro to jen deset kroků. Odpoledne zas usedá do svého vozu a vrací se domů, nákup potravin si může rovněž zajistit až domů a pokud chce, prakticky nevytáhne paty z domu. Večer usedá k televizi nebo si zahraje nějakou hru na počítači a jde spát.

obvodové pružiny

Ve srovnání s lidmi, kteří před sto lety denně pracovali tvrdě na poli a ještě si šli večer zatancovat, je toto katastrofa. Ovšem pokud nejste zrovna milovníci přírody nebo se vám jednoduše nikam nechce, můžete to vyřešit snadno, např. trampolínou. Můžete mít jednu venku, druhou menší v bytě a desetiminutové skákání vám natolik posílí svaly a zlepší kondičku, jako kdybyste venku běhali půl hodiny v parku.

Ověřte si dostupnost náhradních dílů

Trampolína je poměrně svérázné a ne zrovna levné sportovní náčiní, podobně jako jízdní kolo, a z tohoto důvodu jsou také dostupné náhradní díly na trampolínu, počínaje obvodovými pružinami či jejich krytem z PVC a konče odrazovou plochou a ochrannou sítí. Platí to ovšem u výrobků, které jsou certifikované, a prodávané v renomovaných obchodech, zkrátka neplatí to pro všechny výrobky na trhu. Měli byste tedy ještě před zakoupením mít přehled, zda vám prodejce je ochoten a také schopen dostát závazku a zajistit dostupnost náhradních dílů i pro ten vámi vybraný kus.