Tajemství dobrého dortu

Jak ale na to, aby byl dort skutečně výborný? Ať už dorty pečete, nebo se jen chystáte ho zakoupit k nějaké zvláštní příležitosti, určitě stojí za to vědět, na co se zaměřit, abyste upekli či vybrali opravdu dobrý dort.

Čerstvost surovin

Suroviny do dortů by měly být vždy čerstvé. To znamená čerstvé vejce, čerstvá smetana, čerstvá mouka…neznamená to, že budete muset kvůli dortu kupovat speciálně nový pytlík mouky, ale určitě není dobré dělat korpus z té, která se vám válí ve spíží už několik měsíců. Vejce použijte, pokud možno z volného chovu. Poohlédněte se třeba na farmářských trzích.

dort

Žádné náhražky

Pro dobrý dort je třeba trochu investovat do surovin a nespokojit se s žádnými náhražkami. Dort pečte z pravého másla, nenechte se strhnout levnější cenou margarínu. Jeho přidání byste poznali nejen na chuti, ale i na následné práci s dortem. Pokud pečete dort z čerstvého ovoce, držte se receptu, a nepoužívejte zavařeniny či kompotované ovoce, i když v některých receptech může být vítané. Čokoládu používejte co nejkvalitnější s vysokým obsahem kakaa a vanilku používejte z vanilkového lusku místo aromatu.

Dobré uskladnění

Hotový dort dobře uskladněte, aby nedošlo k jeho poničení. V lednici ho, pokud možno pečlivě zakryjte, aby nenasál pach ostatních potravin. Zkušené cukrářky mají většinou na dorty vyhrazenou samostatnou lednici. Nikdy ho nenechávejte delší dobu v teple. Mohl by se zkazit nebo by vám mohli roztát horní polevy a krémy.

čokoládový dort

Pokud hledáte dorty, které splňují všechny kritéria té nejvyšší kvality, a ještě si chcete dobře pochutnat, vyzkoušejte dorty Hradec Králové Pink Roses. Na výběr budete mít z mnoha druhů, a ať si vybere jakýkoliv, máte jistotu, že zažijete nebe na jazyku. Můžete si objednat celý dort, nebo si jen při návštěvě této cukrárny pochutnat na kousku skvělého dezertu.