Škoda Fabia I

Škoda Fabia první generace se proslavila jako tradiční český vůz, přičemž stále je prodávanou ojetinou. Když za ni dáte tažné, tak odveze téměř vše.

Škoda Fabia I

Slušná ojetina

Jistě si pamatujete na doby, kdy na našich silnicích brázdila nová Škoda Felicia, jenž se stala velkou legendou. Nyní má pověst jednoho z nejlevnějších aut, které se dá sehnat za slušnou cenu, a navíc má minimální náklady na provoz, přičemž Vás nikde nenechá. Ovšem na konci doby její výroby už měla přeci jen pár let od představení za sebou a trendy moderních vozů se již posunuly dále, a proto byla představena Škoda Fabia I.

Škoda Fabia i

Řadíme jej mezi malé automobily a zároveň byl za poměrně slušnou cenu. Co se týče motorizací, tak zde bylo hned několik možností s naftových a benzínových motorů. Pokud se alespoň trochu chcete svést a nemodlit se každý kopec s plně naloženým autem, tak se obloukem vyhněte nejslabším motorům. Naopak varianta 1.9 TDI poskytne poměrně solidní výkon, a hlavně je úsporná. Bohužel řada jich má najeto stovky tisíc kilometrů, a proto je při koupi ojetiny někdy náročnější najít pěkný kus v dobrém stavu.

Koule za auto

Pokud se podíváme na praktičnost, tak zde určitě vyhrává varianta kombi s velkým zavazadlovým prostorem, do kterého se vleze spousta věcí. Je to i důvod, proč ji má celá řada řemeslníků. Přeci jen je to levné auto, které nestojí moc peněz ani v servisu a na provoz. Ovšem mnohdy zavazadlový prostě prostě nestačí, a proto se přechází na montáž tažného zařízení Fabia 1. Základní tažné pořídíte velice levně, což je skvělé, protože nemusíte zbytečně utrácet spoustu peněz.

přípojka vozíku

K tažnému už jen stačí přikoupit elektroinstalaci a dále už nic nebrání jeho montáži a následnému legálnímu přihlášení. Proč je dobré mít tažné? Díky němu můžete kdykoliv za vůz zapřáhnout přívěsný vozík a vydat se na přepravu rozměrného nákladu, jenž by se určitě do kufru nevlezl. Už proto nemusíte bát na nikom závislý a půjčovat si třeba dodávku, takže při pravidelném využívání se nákup rozhodně vyplatí. Ovšem taháním nákladu to rozhodně nekončí, protože můžete mít třeba i nosič kol.