PAULO COELHO – SPISOVATEL, KTERÝ ZMĚNÍ VÁŠ ŽIVOT

Je sedmdesátiletý spisovatel z Brazílie. Byl celkem třikrát v psychiatrické léčebně, kde musel podstoupit i elektrošokovou terapii, protože jeho rodiče nepodporovali jeho touhu psát. Studoval práva a koketoval i s drogami. Pracoval jako dramatik, ředitel divadla nebo textař. Vydal desítky knih, které byly přeloženy do desítek jazyků.
prostor kouzelníka
Dílo?
Ve svých dílech píše hlavně o ztracených lidem, kteří hledají svou životní cestu. Píše o jejich překážkách a pocitech. Také o světě, o životě, který umí být těžký, ale také o lásce a souznění. Píše hlavně beletrii. Spousta lidí říká, že jim jeho knihy otevřely oči a že vidí svět úplně jinak.

Citáty
·         Nikdy se Vám nepodaří uniknout ze svého srdce, proto byste se měli naučit ho poslouchat.“ – Alchymista
·         „Pokud máš dost síly říci sbohem, život tě odmění novým ahoj.“
·         „Neříkej možná pokud chceš říci ne.“
·         „Pokud se každý den zdá stejný, je to, protože jsme přestali vnímat ty hezké věci co se v životě objevují.“ – Alchymista

Alchymista
Asi nejznámější a nejprodávanější kniha od něj. Vypráví o putování španělského pastevce za zlatým poklade. Hlavní hrdina musí sledovat všechna znamení a cestou přetváří svou osobnost a vyvíjí se jako člověk, ale i jako alchymista.

Veronika se rozhodla zemřít
Veronika má asi tak všechno, co by si od života mohla přát, ale přesto není spokojená. A tak se v jeden krásný podvečer v Lublani rozhodne zemřít. Spolyká spoustu prášků a probudí se v psychiatrické nemocnici, kde se dozvídá, že léky poškodily její srdce a ona do týdne zemře. Stane se tak ale?
– Kniha je také v seznamech četby k maturitě z českého jazyka.
psací stroj
Poutník
Podrobné líčení jeho pěší túry do Santiaga de Compostela, při které se snaží najít sám sebe a nové duchovní zkušenosti. Putování za ztraceným mečem, který mu byl odepřen za přehnanou pýchu a víru v zázraky.
Tak co? Zaujal Vás tento autor nebo jste od něj již něco četli?