Možnosti kempování u vody

V letních dlouhých večerech by byl hřích nevyrazit někam do přírody. Ať už se jedná o obyčejnou procházku na louce, nebo lesem, měli byste využít krásných letních večerů a vyrazit někam. Můžete s sebou vzít i občerstvení a společně sledovat západ slunce. K tomu se blíží období prázdnin, kdy naše dítka budou mít plno volna a budou ho chtít nějak zábavně strávit. Možností, kam vyrazit na dovolenou je opravdu nekonečno. Můžete letět do zahraničí, udělat si cyklovýlet, turistika po českých hradech… Jednou z těchto možností je právě i kempování. A kde jinde se dá naplno kempovat, než u vody.

stany v noci

Předtím, než vyrazíte kamkoliv se stanem, zjistěte si, jestli je na určitém místě povoleno stanování. Pokud ano, obvykle se vyžaduje malý poplatek. Dá se stanovat i mimo placená prostranství, ale to se úplně nedoporučuje. Jelikož nemáte po ruce žádné zařízení jako je záchod, elektřina, pitná voda nebo třeba bezpečnostní oplocení. Při vybrání toho správného místa pro váš stan na dovolenou myslete i na to, jestli jste dostatečně chránění před slunečním svitem.

stan

Jaké jsou možnosti kempování? Jak už bylo několikrát zmíněno, můžete si s sebou vzít klasický stan. Ten se dá popřípadě zakoupit nebo propůjčit v kempu. Tuto informaci si raději před příjezdem řádně ověřte. Dále je možnost nechat si zaparkovat v kempu karavan. Poplatek je sice vyšší, ale zážitku využijete naplno. Další možností na rychlo-kempování je takzvaný bivak. Bivak je vlastně něco jako stan, ale je menší, jednodušší na sestavení a lehčí. Využívají ho zejména rybáři, nebo lidé, kteří rychle cestují z jednoho kempu do druhého. Výhodou bivaku je také to, že se dá postavit i na místech, kde je stanování zakázáno. Jelikož nemá spodní dlažbu. Tento druh přístřešku doporučujeme, pokud víte, že v kempu budete chtít zůstat jenom krátké období.