Moderní doba

Znáte to. Dnešní děti skoro všechny nonstop denně sedí u počítačů, mobilů, notebooků, což rozhodně není dobře. Bohužel dnešní generace je taková a my s tím vesměs nic nemůžeme udělat. Jediné, co pro to můžeme udělat, je, že až budeme mít svoje vlastní děti, naučíme je to tak, aby na počítačích a noteboocích nebyly nonstop. Vím, že v dnešní době je to docela nelehký úkol a je to poměrně těžké, protože většina vrstevníků je přesně takových, jak jsem popisovala. V dnešní době už není žádnou výjimkou ani to, když má pětileté dítě Iphone, nebo jiný mobil.

brýle

V této době jsem já vůbec mobil nepotřebovala, když jsem byla malá. Bylo to z toho důvodu, že jsem vyrůstala v úplně jiné době. Dnešní doba je úplně jiná, plná moderních technologií a docela si začínám myslet, že je to špatně. Děti se naučily pouze vysedávání na počítači, na ostatní věci nemají čas. Někdy potkávám i děti, které mají už i ve dvou letech svůj vlastní mobil. Jenže co se potom stane, když dítěti jeho mobil nedáte? Začne se vztekat, řvát a být protivné a nepříjemné, což není vůbec dobré, proto jsem zastáncem toho, že mobily by děti měly mít až od nějakého rozumného věku a to na pár hodin denně – rozhodně ne na celý den, jak tomu v dnešní době je.

m

Nicméně pojďme obrátit list na pozitivnější vyprávění.
Pokud máte například práci, kde trávíte strašně moc času na počítači, určitě se občas cítíte unavení. A nejvíce unavené jsou právě vaše oči. Proto moderní doba pokročila a vymyslela něco skvělého – brýle proti modrému světlu. Funguje to tak, že si nejlepší brýle proti modrému světlu nasadíte právě v době, kdy pracujete na počítači. Díky brýlím proti modrému slunečnímu světlu poskytnete svým očím odpočinek, který si na sto procent zaslouží. A tak pokud jste někdo (například administrativní pracovník), co má práci na počítači, zkuste to.