Krása Santorini

A proč jiné? Především proto, že se jedná o sopečný ostrov. Láva a vyvřeliny ve všech podobách se nalézají úplně všude. Skály jsou barevné. Béžová přechází v hnědou, ta přes vínovou až do rudé, a černá vše završuje. Pláže jsou převážně černé. V případě, že zvolíte dovolenou na jaře, je toto velkou výhodou, neboť černý písek je mnohem rychleji vyhřátý a také teplo déle drží.

I lidé jsou tu jiní. Na rozdíl od většiny ostatních Řeků mi připadají mnohem čistotnější, šikovnější a takoví civilizovanější. Také jsou velice pracovití. Apartmány všech kategorií bývají dokonale vybavené a uklizené. Personál je snaživý, přívětivý a většina hovoří plynně anglicky i dalšími jazyky.
řecké městečko

Příroda je velice rozmanitá. Skály, vinice, políčka a co nejúžasnějšího – rozsáhlé plochy rozkvetlých luk. Keře s barevnými květinami.

Také jsou tu některé zajímavosti z oblasti gastronomie. Pokud Santorini navštívíte, rozhodně musíte ochutnat sušená rajčata. Jsou naprosto jiná, než to co známe z našich supermarketů a ani rajčata ze zahrádek s nimi nemohou soupeřit. Jsou velice malá, s výraznou chutí a vůní. Naložená v olivovém oleji patří k těm největším pochoutkám. Zajímavý je i způsob jejich pěstování. Malé sazeničky prostě vytáhnou z kelímku (stejně jako my používají kelímky od jogurtu), strčí do země a nechají být. Nezalévají. Lávová drť prý natáhne noční vláhu a rostliny zásobuje sama. Opravdu, viděla jsem to na vlastní oči a pozorovala čtrnáct dní, jak nádherně bují bez jediné kapky vody.
řecký západ slunce

A víno. Lávové víno. Silné, sladké, voňavé a naprosto neskutečné. Jejich vinice vypadají jinak než moravské. Réva se pěstuje v malých keřících stočených do věnečku. Na černé půdě se to velice hezky vyjímá.

A kam na Santorini? Ano, samozřejmě Oia, vesnička z plakátů. Je opravdu malebná, úžasná, okouzlující. Tedy až na tu spoustu turistů.

Jinak je zde nádherně všude, nám učaroval klidný jih s majákem.

 Ale všude,kde jsme byli, to stálo za to. Nejkrásnější řecká dovolená.