Jsou pískové filtrace ATECPOOL opravdu ty nejúčinnější?

Jen málokdo z nás zná lepší pocit, než se v horkém letním dni ponořit do svěží, chladivé vody bazénu. A je jedno, zda jde o veřejné koupaliště, nebo bazén u nás na zahradě. Není tedy divu, že prakticky každý, kdo má dostatečně velký pozemek, ať už u rodinného domku či u chaty nebo chalupy, jej dříve či později postaví.

Ovšem brzy zjistíme, že udržet vodu v odpovídající kvalitě a čistotě po celou koupací sezónu není ani zdaleka tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Jde o neustálý boj s řasami a sinicemi, a zároveň s napadanými nečistotami, jako jsou větve, listy, ale i drobný hmyz či dokonce hlodavci.

bazen6

Je tedy jasné, že je nutné se o vodu starat. A jedním z nejzákladnějších pomocníků jsou nejrůznější filtrační zařízení. Ty fungují na jednoduchém principu: čerpadlo nasaje vodu, prožene ji přes filtrační médium, kde se zbaví nečistot, a nakonec ji vypustí zpět.

Jako čisticí médium lze použít nejrůznější materiály, avšak největší oblibu má v současné době písek. A není se čemu divit, jeho filtrační schopnosti byly oceňovány již ve starověku. Již tehdy byl používán k čištění vody.

Otázkou však je, zda jsou pískové filtrace ATECPOOL https://www.chlorito.cz/piskove-filtrace-atecpool i v dnešní době skutečně ty nejlepší. Přeci jen, technologie hodně pokročily. Skutečně jsme nevynalezli materiál, který by k tomuto účelu posloužil lépe?

bazen7

Popravdě řečeno, ne. I dnes má písek stále ten nejlepší poměr ceny a výkonu. I proto na něj mnoho lidí nedá dopustit.

Je však pravda, že ani on není všemocný, a ani on nevydrží pracovat věčně. Proto je nutná jeho pravidelná výměna, pokud chceme, aby naše voda zůstávala stále čistá.

Také je potřeba vzít v úvahu fakt, že zdaleka ne každý druh písku je k tomuto účelu vhodný. Je proto dobré si předem zjistit, který je dobré použít, a najít jeho co nejlevnější zdroj. Věřte, že se vám to v budoucnu rozhodně vyplatí.