Dopřejte si raději ženšenový čaj, než zrnkovou kávu

Ženšen je velmi významná bylina, je jedním z opěrných pilířů Tradiční čínské medicíny a jeho vžitý název „všehoj“ jasně napovídá, že má příznivý vliv na cokoli v lidském organismu, co je rozkolísáno z rovnováhy.

Rovnováha je klíčové slovo – ta musí panovat v celém vesmíru, stejně tak i na naší planetě, a týká se to každého živého tvora. Rovnováha musí být zajištěna i v lidském organismu a jakákoli dysbalance se pak projeví onemocněním. Účinky Ženšenu pravého se projevují tak, že se snaží uvést tělo do stavu přirozeného fungování, dodat mu dostatek energie a vitality, aby se pak samo mohlo regenerovat a využívat naplno svého potenciálu.

kvetoucí ženšen

Ženšen má příznivý vliv na imunitní systém, na krevní oběh, trávicí soustavu, ale i na pohlavní orgány. Velmi často se využívá jako prostředek pro zvýšení sexuální energie, pro udržení erekce a dosažení vzrušení před i v průběhu pohlavního styku.

kořen ženšenu

Lidská sexualita však také úzce souvisí s psychikou, a právě zde má ženšen svůj obrovský význam. Nastoluje totiž hormonální rovnováhu, což je zejména v dnešní stresující době klíčové. A proč se zmiňujeme zrovna o hormonální rovnováze v souvislosti se stresem? Stres – to jsou totiž vyplavené stresové hormony, a jestliže jich je v krvi příliš mnoho, deformuje to mnoho dalších funkcí v organismu. Nadbytek stresových hormonů blokuje trávení potravy, vyvolává i silné deprese a úzkosti, způsobuje intoxikaci těla různými jedy (překyselení) a samozřejmě se tím brzdí i chuť na sex. Vystresovaní jedinci zkrátka nemají na nějaký sex ani pomyšlení.

Adrenalin a káva – chcete-li svému tělu opravdu pomáhat, aby zas normálně fungovalo, vyměňte raději kávu (a všechny nápoje s kofeinem nebo teinem, tedy i černý a zelený čaj) za adaptogenní bylinky, jimiž je jak Ženšen, tak i Maca peruánská, Rozchodnice růžová nebo Sibiřský ženšen (Eleuterokok). Můžete si z nich dělat čajová odvar, dají se využít i v podobě alternativní kávy anebo v tabletách či pomleté na prášek.