Sedačka vhodná nejen do malého bytu


Manželské postele jsou klasikou a měly by patřit mezi tradiční vybavení domova. Ne vždy je však vhodné si tento typ postele pořizovat. A to nejen z finančních důvodů, ale také co se týče prostorových možností. Některé byty jsou prostě příliš malé nebo mají málo pokojů. V takových chvílích je důležité využít každé volné místo a manželská postel je prostě příliš velká. Existuje však poměrně elegantní řešení ve formě rozkládacích pohovek, kterým navíc nechybí ani dostatečně velký úložný prostor.
oranžový gauč
Jsou pohodlné
Spaní na pohovce bylo ještě donedávna noční můrou každého ortopeda. Gauče se totiž nevyznačovali přílišnou pohodlností. Byly vhodné k sezení, ale rozhodně ne k pravidelnému spaní. V dnešní době si ale můžete vybrat z celé řadyrozkládacích pohovek, které jsou nejen praktické, ale rovněž poskytují i dostatečné pohodlí a oporu pro záda. Je však nutné si trochu připlatit. Pořád si totiž můžete koupit sice poměrně levné, ale ke spánků nepříliš vhodné pohovky. Pár dní to možná vydržíte, ale během několika měsíců se vám mohou na nevhodném lůžku vytvořit různé svalové dysbalance, což rozhodně nechcete. Pokud chcete spát na rozkládací pohovce, pořiďte si kvalitní. V opačném případě si začněte zvykat na bolesti.
šedá kožená pohovka
Vhodná barva
Při výběru byste se ale neměli zaměřovat pouze na kvalitu, ale rovněž byste měli brát zřetel i na vzhled. Sedačka sice může být velice komfortní, ale pokud nebude po designové stránce ladit s pokojem, určitě si ji příliš neužijete. Sladit byste měli také barvy. Kupovat si křiklavě žlutou nebo oranžovou pohovku do tmavě laděného pokoje může působit díky kontrastu zajímavě, ale mnohem lépe je zvolit nábytek, který bude svými barvami mnohem více odpovídat vzhledu pokoje. Pokud byste snad měli s tímto problémy, většina prodejců nabízí bezplatné rady. Určitě se nebojte jich využít. Tratit na tom nebudete.