Proč mají někteří instalatéři pohotovost

Je samozřejmé, že některé služby nám musí být k dispozici neustále. Patří sem například zdravotnictví či policie. Můžeme sem ale zařadit i takové, do kterých by se to na první pohled neřeklo? Ano, můžeme. Jen málokdo totiž ví, že například instalatéři pohotovost Kanalizace – instaltéři běžně provozují. A mají k tomu dobrý důvod.

Jak totiž asi každý ví, a mnohdy na vlastní kůži zažil, nehody jak například prasknutí potrubí se obvykle stávají buď večer či o víkendu, zkrátka mimo obvyklou pracovní dobu. A mnohé z nich vyžadují co nejrychlejší opravu, aby se zabránilo vysokým škodám na majetku, jak našem, tak v případě, že bydlíme v bytě, i sousedů. Nelze tedy čekat do dalšího pracovního dne, až bude instalatér v práci.

instalater1

To vše samozřejmě vědí i instalatéři. Ale nemyslete si, že mají například noční či víkendové služby z dobroty srdce. I oni chtějí být v tuto dobu se svými rodinami, i oni si chtějí užít zaslouženého volna. Proč jsou tedy k dispozici i v tyto hodiny?

Jednoduše proto, že za tuto práci dostanou zaplaceno, a navíc si mohou účtovat příplatek za výjezd mimo klasickou pracovní dobu. Pokud navíc dělají pod větší firmou a dostávají mzdu od ní, nikoliv od zákazníků, pak i zde je jejich sazba za práci v noci či o víkendu vyšší. Z tohoto důvodu se jim to vyplatí.

instalater3

Je jasné, že to vše zaplatí zákazník, který si v takové chvíli obvykle nemůže vybírat, zda zaplatí onen poplatek či zda počká. Navíc ani není čas na to hledat, který instalatér v okolí je nejlevnější. Obvykle se volá ten, který je uveden v seznamu jako první, případně který je nejblíže.

Bez ohledu na výše uvedené skutečnosti je však jasné, že dostupnost instalatéra prakticky kdykoliv je nutná. Nehody si totiž nevybírají, a ani poruchy. Navíc, jak již bylo řečeno, v mnoha případech ani není možné čekat na všední den. Rozhodně je to tedy služba, kterou lidé využijí.