Muži v ženských tělech

Není tomu dlouho, co byla do světa vypuštěna informace o tom, že se světoznámou značkou spodního prádla Victoria’s Secret bude spolupracovat první transgender modelka. Po tomto prohlášení se lidé rozdělili do dvou táborů, na ty, kteří tuto věc podporují a na ty, kteří tyto záležitosti jednoduše nepovažují za normální a tedy přirozené. O tom se ale bavit nebudeme.

Transgender model

Začněme tedy na samotném začátku, a to vysvětlením toho, co vlastně transgender znamená. Jde o člověka, který se narodil s pohlavním, na které se necítí. Dále se rozlišuje, zda osoba zůstane v tomto postavení celý život, to znamená, že se nebude hlásit ani k jednomu pohlaví, nebo podstoupí změnu pohlaví a stane se transsexuálem, což je osoba, která se narodila v jiném pohlaví, než za jaké se považuje.
Muž jako žena

V minulém roce bylo zaznamenáno v naší republice okolo 55 požadavků o změnu pohlaví z muže na ženu. Svou odlišnost si tito muži začínají uvědomovat již v dětství a mají-li tolerantní rodiče, mohou se začít snažit o to, aby se stali tím, po čem touží. Začíná se v období puberty, kdy se dítěti začínají podávat speciální léky, které mají za úkol stopnout pubertu, tedy vývoj jak pohlavních orgánů, tak mutaci. Ta pravá změna může začít až ve věku dospělosti, kdy se do těla začínají dodávat v našem případě hormony ženského pohlaví. Tyto hormony musí pacient užívat po dobu dvou let, během kterých přestávají růst vousy, tenčí se hlas, a naopak se zvětšuje poprsí, tvarují se boky a celá postava. Po této době se přistupuje k plastické operaci, která se v tomto případě zdá mnohem jednodušší, než když se jedná o změnu ženy na muže. Muž je nejdříve vykastrován a až poté se vše vytvaruje a upraví tak, jak by to mělo vypadat. Funkčnost samozřejmě není taková, jako v přirozeném stavu. Dále se může přistupovat také k plastické operaci obličeje, která zajistí konturaci rysů obličeje. Důležitou informací také je, že hormony už muž pobírá po zbytek života.

Po úřední stránce je nutné ohlásit tuto změnu matrice, u které došlo k zápisu narození člověka. Je nutné dodat také lékařskou správu o provedené léčbě a jejím ukončení. Matrika nadále postupuje tím, že přiřadí nové rodné číslo, doplní do knihy narození, kde je zápis proveden, změnu z muže na ženu a také nově zvolené jméno a příjmení.