Kdy vzít peníze na nějakou tu investici?

Nelze říci, že by ani dělník u pásu nemohl investovat. Mnohdy ten dělník u pásu má mnohem více prostředků (paradoxně) než kdekdo. Je to ale všechno o prioritách. Pokud chcete investovat, nemůžete to dělat s pěti stovkami měsíčně a doufat, že si postupně „vybudujete“ kapitál, který začne za rok vydělávat a za dva roky už nebudete muset pracovat. Takhle to bohužel nepracuje, byť by spousta lidí chtěla, aby to tak fungovalo. Kdo by nechtěl mít nějaký ten fajnový vedlejší příjem, který by nebyl vůbec závislý na jakékoliv činnosti či práci, co vykonáváte. Co kdybyste mohli jít za dvacet let do předčasného důchodu? No nevyplatí se to?
rozmazané hodiny.jpg

Chce to začít

Jakmile začnete a obětujete nějaké ty finance nejistému záměru, už se vlak rozjede a je to. Samozřejmě, vždycky to můžete vzdát, počkat, až vám to krachne nebo vydělá a seberete zbytek a utratíte to za pívo a buřty. Jenomže kdo vytrvá a kdo plánuje dopředu, ten se vždycky bude mít lépe. Samozřejmě, několik let se mu budou smát, jaký je blázen, že do toho tolik vrazil. Za deset let už mu začnou říkat: „No vidíš to, už máš na pivo a dobrý řízek“ a za dalších pět let už mu začnou jenom tiše závidět. Anebo se skutečně vyplní to, co vám říkali, a vy tragicky pohoříte. Každopádně si vždycky musíte říct, pokaždé když vám někdo dá peníze „zadarmo“ (viz rodiče či prarodiče) – raději investici než to utratit někde za naprosté hlouposti. Když si vezmete, že pokud byste začali už v 18, mohli byste se dnes mít daleko lépe, tak jednoho popadá vztek, že se o to nezajímal dříve.
čas jsou peníze.png

Je opravdu spousta cest, jak si vydělat

Není to o tom, jak dlouho to bude trvat, ale jde o to, že to přijde. A jakmile to přijde, vždycky se lépe dýchá. Hlavně investujte do něčeho, čemu rozumíte. Využijte vašich předešlých zkušeností a investujte tam, kde to znáte. Nikdy nedávejte peníze nikam a nikomu neznámému.