I levné trampolíny splní svůj účel a podpoří regeneraci našich kloubů

Víte, že klouby jsou zasaženy artrózou v dnešní době u některých lidí, jejichž věk nedosáhl ani třiceti let? Lidstvo dnes čelí další civilizační hrozbě poškození pohybového aparátu v důsledku nesprávné životosprávy a nevhodného životního stylu.

malá trampolína

Kloubní pouzdra

Vrcholoví sportovci extrémně přetěžují svaly a klouby, aby dosáhli maximálního výkonu. Musí se pak zdlouhavě regenerovat a celý speciální tréninkový plán je sestavován týmem specialistů. K přetěžování kloubů však dochází i u rekreační formy sportování. Cyklistika v chladném období roku poškozuje zejména kolenní vazivo a výstelky, běh namáhá rázovou silou všechny klouby dolních končetin v okamžiku nárazu obuví na tvrdou podložku. Podobně jsou na tom všechny sportovní disciplíny v duchu atletiky a lyžování. Sport by také měl být přiměřený anatomii lidského těla, silová odvětví ničí kloubní pouzdra mnohem více než běh, například vzpěrači mívají vážné zdravotní potíže ještě před důchodovým věkem. Kloubům příliš neprospívá ani značná námaha při hokeji nebo u vrcholového fotbalu.

Jak se přiměřeně pohybovat, aby bylo tělesné cvičení zdravotně přínosné? Vyzkoušejte osvědčenou trojkombinaci, která mnoha lidem pomohla v rámci fyzioterapie a psychoterapeutických cvičení: Turistiku, jógu a skákání na trampolíně https://www.goodjump.cz/trampoliny-levne. Chůze je pro lidský organismus přirozená a provozují ji i senioři, o kvalitách jógy nelze pochybovat, ovšem trampolíny? Proč zrovna něco takového?

siluety

Pružná podložka dokáže zázraky

Již po několika dnech pocítíte výraznou pozitivní změnu. Rozpohybovaná lymfa, krevní oběh a metabolismus zpracování potravy bude lépe rozvádět živiny po těle, těmi bude zásobovat i chrupavčité části kloubů, které právě nejvíce trpí nedostatečnou výživou při sedavém zaměstnání, nebo naopak extrémními sporty. Při skákání klouby netrpí, pružná dopadová plocha je příjemná, měkká, a pro tělesné cvičení ideální. Trampolíny jsou také považovány za vynikající antistres a chronický stres, jak známo, dnes stojí za většinou civilizačních chorob.