Daleká krása

Pro nás, kteří žijeme v Evropě a nemáme moře, jsou tropické ostrovy něčím výjimečným, proto také lákají velké množství turistů ke své návštěvě. Kromě slunce a moře jsou velkým lákadlem také kvůli místní kuchyni, které se ani zdaleka nepodobá té naší, české.
francouzská polynésie.jpg
Moře je pro nás spojené s romantikou, ale také nabídkou širokých možností sportovního vyžití. Pláže kolem ostrovů se zdají nekonečné a najdou se na nich spousty zajímavých zákoutí. Navíc jsou tyto části světa průmyslem nepolíbené, ale rozhodně zde nedávají lišky dobrou noc, s moderním světem se snaží udržet krok a vytvořit tak návštěvníkům maximální pohodlí. Hlavním zdrojem příjmu jsou zde služby poskytované turistům a příjmy z nákupů díky tomu, že se za zboží nemusí platit clo, což je výhodné pro obě strany.
malý ostrov.jpg
Svým přírodním bohatstvím se Island řadí vyhledávaným turistickým destinacím, stačí zde strávit pár dní a užít si koupel v horkých pramenech i strávit nezapomenutelné chvíle s přírodními scenériemi jako jsou zdejší gejzíry.
Nejvíce vzdálený civilizaci je Velikonoční ostrov, ten se stal proslulým díky sochám moai, vznikl na místě bývalé sopky a obývá ho pouze kolem čtyř tisíc místních lidí.
Karibik je znám nejen díky pirátům, rumu a doutníkům, ale také díky ostrovu Kuba. Lidé zde jsou pohodoví, rádi tančí, hrají na místní hudební nástroje a také se rádi napijí. Pláže jsou zde opravdu okouzlující a jedinečné.
Ani ne tak slunnými plážemi, jako stovkami zde kdysi žijících vězňů se může pochlubit ostrov Alcatraz, zde se vězení nacházelo třicet let, vězněn zde byl samotný Al Capone, nyní se to zde hemží turisty. Ostrov se nachází nedaleko San Francisca.
kráter sopky.jpg
Ekvádorské Galapágy jsou vlastně uskupením skoro dvaceti sopečných ostrovů, pokud se rozhodnete je navštívit, počítejte s tím, že si sáhnete hodně hluboko do peněženky. Setkat se zde můžete tváří tvář s obrovskými želvami nebo leguány.
V Indickém oceáně leží Madagaskar, ten může nabídnout pro milovníky květeny a zvířat opravdu nezapomenutelnou podívanou.
Krásné pláže, čaj, kultura, to vše poskytne plnými doušky návštěvníkům Cejlon.