Snižujte tření s nejkvalitnějšími ložisky na trhu


Valivá ložiska se používají všude tam, kde je třeba zajistit nějakého uložení a snížení tření, a to mezi otáčející se hřídelí a pevným nábojem. Může jít o různou aplikaci, důležité však vždy je najít správné ložisko. Tento prvek přitom musí splňovat hned několik různých vlastností, které se následně projeví na spolehlivosti stroje či zařízení, kde jsou tyto prvky umístěné. Jde zejména o tyto vlastnosti:

dvě ložiska

  • Způsob krytí proti vnějším nečistotám = zapouzdření nebo otevřená klec
  • Typ přenášeného zatížení = radiální, axiální
  • Únosnost ložiska = statická a dynamická

Přesně tyto a mnohé další vlastnosti je třeba stanovit při výběru toho, jaká průmyslové ložiska pro své potřeby budete vyžadovat. Obdobně to platí i v rámci toho, jaká lineární technika bude na daném pracovišti používána. Z tohoto důvodu se vyplatí věnovat dostatečný prostor nejenom výběru jednotlivých prvků, ale také jejich správnému dimenzování. V neposlední řadě je příhodné spolupracovat s dodavatelem, který dokáže garantovat maximální kvalitu dodávaných součástí.

Světoví výrobci zajišťují to nejlepší
Ať už se podíváte na Regal Beloit, Rollway, lineární vedení značky IKO nebo třeba ložiska do vysokých teplot BECO, uvidíte tam společné znaky – mimořádná kvalita, dlouhá životnost a stoprocentní funkčnost. Právě to jsou vlastnosti, na kterých by vám mělo záležet, když si chcete vybrat strojní prvky pro vaše zařízení.
lineární ložisko

Krátké dodací termíny přijdou vhod
Ačkoli existuje mnoho různých obchodů a dodavatelé strojních součástí, ne všichni mohou zajistit to jedno důležité, a to jsou krátké dodací lhůty. Někomu činí problém dodat i jeden díl do jednoho týdne, jiní dodavatelé naopak budou mít problémy s jeho naskladněním. Proto je třeba kontaktovat někoho, kdo má dlouholeté zkušenosti, a dokáže dodat vše, co pro průmyslovou výrobu můžete potřebovat.