Údržba počítače


Počítač nám louží spousty hodin věrně, a proto bychom neměli zapomenout na jeho péči. Čas od času se také může porouchat. V tom případě se neobejde bez servisu.

Údržba počítače

Viry útočí

Téma zavirovaných počítačů je hodně známe, ovšem i přes to ho většina lidí bere na lehkou váhu a podceňuje ho. Dnešní viry šli s dobou, a proto můžou snadno napadnout i Váš stroj. Pokud nemáte žádný dobrý antivir, tak jste velice snadná kořist. Lepší je do antiviru něco investovat, protože free programy většinou nedosahují tak dobré účinnosti. Naštěstí někdy lze použít funkci obnovu systému a nepříjemného viru se nadobro zbavit. K antiviru je dobré rovnou mít čistící program, jenž stroji hodně uleví a zbaví všech nežádoucích souborů. Samozřejmostí je vypínání přímo přes operační systém, nikoli tvrdé vypojení ze sítě.

systémové zabezpečení

Náchylný hardware

Velké nebezpečí hrozí většině elektrických zařízení připojených k elektrické síti při bouřce. Někdy nepomůže ani dobrý bleskosvod, a proto zejména u drahých spotřebičích investujte do přepěťové ochrany. Zároveň počítači škodí neustále vypínání a zapínání, protože se nestihnou vychladit potřebné součástky. Lepší je si trošku připlatit za elektřinu než ničit hardware. Občas je dobré vyčistit i vnitřní prostory, kde jsou na prach nejvíce náchylné ventilátory, které můžou mít sníženou účinnost. Chlazení je ještě důležitější u notebooků. Zde se při hraní nejnovějších náročných her vyplatí koupit samotnou chladící podložku.

práce na notebooku

Nic není věčné

Pečlivou péči o software i hardware určitě životnost počítače prodloužíte, ovšem přeci jen nic nám nevydrží na vždy a součástky časem stárnou. Nebo můžeme chytit nějaký nepříjemný vir, jenž s Vaším softwarem umí pořádně zatočit. V tomto případě není na co čekat, jednat se musí hned, ať můžete své zařízení používat za chvíli znovu a bez problémů. Servis PC Plzeň zajistí diagnostiku do 24 hodin a brzkou opravu. Je jedno, co na počítači nefunguje, protože zkušení zaměstnanci si hravě poradí i s velkou závadou. Není žádný problém, že bydlíte jinde než v Plzni, protože v celém kraji platí pro každého svoz zdarma.