Nezapomínejte na pH


To, co rozhoduje o tom, jestli máte vodu ve vašem bazénu na kvalitní úrovni není pouze vaše snaha, díky které děláte všechno možné i nemožné, aby tomu tak bylo. Mnohem podstatnější je mít informace, které se vám jako vlastníkovi bazénu budou hodit a které využijete ve váš prospěch.
Touha po průzračné vodě bývá pro všechny tou největší a mnohdy i nesplnitelnou kapitolou, ale to jenom v případě, že zanedbávají tolik zásadní věc, jakou je úprava pH v bazénu.

nohy v bazénu

HODNOTA VŽDY ROZHODUJE O STAVU VODY

Skutečnost, že používáte chemické přípravky na úpravu bazénové vody je samozřejmě přínosem, ovšem čas od času je potřeba věnovat větší pozornost mnohem zásadnějším hodnotám, kterým je dobré věnovat se zvlášť.
Mějte tedy vždy po ruce tester na zjištění hodnoty pH, abyste věděli, jestli ho nepotřebujete snížit nebo naopak zvýšit.Pravda je totiž taková, že jedině ideální poměr vám zaručí, že vaše voda nikdy nebude zelená a zakalená tak, že nebudete vidět na dno.

textura

PŘÍPRAVKŮ JE VÍCE NEŽ DOST

Abyste mohli s jistotou tvrdit, že vám všechny chemické přípravky, které do vody vložíte účinkují tak, jak mají, je nutné mít pH vždy v rovnováze. Na trhu je poměrně dost prostředků, které mají za úkol postarat se o jeho optimální hodnotu.
Zvolit si můžete dle toho, jaký typ je pro vás lepší. V nabídce nalezete granulované nebo o něco oblíbenější kapalné přípravky. Ty na rozdíl od těch sypkých nemusíte nijak rozpouštět, ale jednoduše nalijete do vody a necháte působit a dělat svou práci.
V žádném případě nepodceňujte tuto důležitou část, která vám zaručí to, že se celou koupací sezónu nebudete muset věnovat tomu, aby vaše voda byla lákavá už pohledu. Nezapomínejte však ani na to, že je potřeba pořád sledovat to, jestli není opět čas – upravit hodnoty na ty správné. A můžete si být jistí, že starosti se získáním čiré vody vás trápit nebudou.