Kdy se hodí hypotéka bez doložení příjmu?


Ať už vám v bance o vašich příjmech řekli cokoli, tak nezoufejte. Ani v případě nižší bonity zde není důvod, abyste klesali na mysli, protože to, že vaši žádost o půjčku v bance odmítnou, ještě zdaleka neznamená, že jste na tom opravdu tak špatně. Banky posuzují příjmy a výdaje žadatelů o úvěr podle mnoha teoretických kritérií a výpočtů, které se od samotné reality mnohdy vzdálí natolik, že o skutečnosti, a tím spíše o vaší reálné schopnosti potřebný úvěr splácet, nevypovídají zhola nic.
Jestliže vám k úspěchu schází rozumné posouzení reality, pak zapomeňte na bankovní domy a sjednejte si úvěr raději u nebankovní společnosti.

sloupce mincí, prasátko v pozadí

Tam narazíte na velice odlišný přístup, který vám slibuje individuální přístup, a právě ten je zde nadmíru důležitý. V praxi to znamená, že výpočet vaší bonity u nebankovních společností staví na vašich skutečných příjmech a vašich skutečných výdajích, takže velice reálně odráží vaše finanční možnosti a vypovídá o vaší budoucí schopnosti úvěr i s úroky splácet.
A právě toto všechno vám slibuje nebankovní hypotéka bez doložení příjmu hypotekybezregistru.cz.
 
Nicméně vědět byste jistě měli i to, že pouze dostatečná bonita k úspěchu při žádosti o úvěr nestačí. Speciálně v případě, kdy jde o nebankovní hypotéky, musíte počítat i s ručením nemovitostí. Každý nebankovní úvěr vyžaduje jako vhodnou záruku nějakou nemovitost, která bude s jeho výší korespondovat svou dostatečnou hodnotou.

peněženka v kapse

Záleží jen na vás, jaká nemovitost to bude, respektive to záleží především na tom, o kolik peněz chcete žádat. Vysoké úvěry vyžadují nemovitosti s velikou hodnotou, které nemá každý žadatel po ruce.
Jestliže i vám se stane, že vaše žádost ztroskotá na nedostatečné bonitě anebo na nedostatečném ručení, pak máte stále ještě jednu slibnou možnost – v každém případě můžete oslovit spoludlužníka anebo spoluručitele, který bude ochotný zajistit vaši půjčku svými penězi anebo svým majetkem.